Vandaag deel ik het recept voor vegan kip in zoete chilisaus. Zo makkelijk dat zelfs ík het kan maken.
Laat ik alvast zeggen dat als je vleesvervangers of chilisaus niet lekker vindt, dit niet je ding is. Ik vind dit gerecht wél fantastisch. Als tiener kon ik totaal niet tegen scherp eten. Ik moest al huilen van kroepoek. De laatste jaren probeer ik steeds iets scherper te eten. Waarom? Mijn vriend is DOL op pittig eten.. In onze keuken vind je zakjes chillivlokken, tien soorten sambal en buitenlandse pepers. Dan wil je niet als een mietje al zeuren over een kroepoekje.
Deze chili kip maakte mijn vader vroeger, maar toen natuurlijk met echte kip. Omdat ik nog steeds de drang heb om te bewijzen dat je niets mist als vega, moest deze veganized worden. Daarom vegan kip in zoete chilisaus! De vegan kip is van de Vegetarische Slager. Je kan dit ook vinden bij de Aldi of van het merk Vivera. Deze zijn ook een stuk goedkoper. Dit recept is trouwens ook heel budgetproof, het enige prijzige is de kip. Tip: koop een paar pakken in de aanbieding en bewaar ze in de vriezer. De kruiden heb ik zelf standaard in huis.
Benodigdheden
- Vegan kipstuckjes
- Zoete chilisaus
- Paprika mix
- Taugé
- Twee uien
- Drie knoflooktenen
- Kruiden: ketjap, sojasaus, gember, Maggie, peper en zout
Bereidingswijze vegan kip in zoete chilisaus
- Snijd de ui en de paprika in grove stukken. De ui kan je in vieren snijden en de paprika in grote blokjes.
- Snijd de vegetarische kip in hapklare blokjes.
- Zet een wokpan op het vuur. Schenk een beetje zonnebloemolie in de pan. Laat even warm worden en voeg de vegetarische kip toe.
- Kruid de kip met peper en zout. Voeg daarna een halve eetlepel sojasaus, theelepel ketjap, scheutje Maggie en één theelepel gember toe.
- Roer de kip goed door de kruiden. Voeg ook een piepklein klontje boter toe. Dit zorgt ervoor dat de kip een vetlaagje heeft en je de kruiden beter proeft.
- Pers de teentjes knoflook in de wokpan en pel de laagjes van de ui. Voeg toe aan de pan.
- Als de ui los en knapperig is kan je de paprika toevoegen. Het vuur mag hoog maar schep continue door.
- Na vijf minuten wokken kan je de chilisaus bij het kipmengsel schenken. Let op: dit is de saus dus je moet aardig wat toevoegen. Ik voegde ongeveer 300 ml toe. De bedoeling is dat er een klein laagje saus in de wokpan zit en de groenten bedekt zijn. Zet het vuur middellaag.
- Kook de rijst. Roer ondertussen de chilisaus, het kan zijn dat de saus iets verdampt maar zolang er een klein laagje blijft is dit prima.
- Giet de rijst af. Roer de taugé door de saus en laat warm worden. Serveer de zoete chili kip eventueel met kroepoek en/of loempia’s.
Eetsmakelijk! Laat me weten wat je van de vegan kip in zoete chilisaus vindt. Heb je een Instagram foto gemaakt? Ik zou het super leuk vinden als je me tagged met @clairecodi.
26 Comments
Susan
8 januari 2017 at 08:08Oh dit lijkt me nog best wel lekker! Ik ben gek op chilisaus.
clairecodi
8 januari 2017 at 18:13Zeker eens proberen! Kan ook met echte kip maar als vega raad ik natuurlijk vega kip aan hihi.
Aneta
8 januari 2017 at 08:47Hihi, huilen bij kroepoek? Lijkt mij heerlijk een heerlijk gerechtje!
clairecodi
8 januari 2017 at 18:13Ja beschamend he! Ik snap ook niet hoe dat kan haha.
Mariëlle Markgraaff
8 januari 2017 at 10:44Wat een leuk recept, mooie foto’s ook 🙂
clairecodi
8 januari 2017 at 18:14Wat lief! Ik had op die dag net mijn daglichtlamp binnen en was enorm mee aan het kloten haha. Zelf ben ik niet mega tevreden over de foto’s. Foodfotografie is zo lastig!
Marieke
8 januari 2017 at 11:28Ziet er lekker uit! Ik ben al een tijdje benieuwd naar vegan kipstuckjes, dus ik denk dat ik dit een keer ga maken 🙂
clairecodi
8 januari 2017 at 18:15Ze smaken echt naar échte kip! Tenminste, ik heb al heel lang geen kip meer gehad hoor. Maar ik vind ze zo goed echt lijken. Je moet ze eens proberen. Persoonlijk vind ik die van de Vegetarische Slager het lekkerst maar Vivera is een goeie tweede.
Sara
8 januari 2017 at 11:57Oh overheerlijk! Die loempia’tjes zien er ook keilekker uit, van welk merk zijn die?
clairecodi
8 januari 2017 at 18:16Lief! Oeh geen idee mijn vriend had ze meegenomen, sorry!
Lisette Sier-Wismeijer
8 januari 2017 at 14:35Klinkt heel erg lekker! Ga ik zeker een keer maken. Nu heb ik zin in loempia’s hehe. Gelukkig zijn de winkels tegenwoordig open op zondag!
clairecodi
8 januari 2017 at 18:17Dankjewel! Jaa ik heb soms ook ineens loempia cravings, zo fijn dat winkels altijd open zijn <3
Marijke
8 januari 2017 at 15:46Ziet er lekker uit zeg!
clairecodi
8 januari 2017 at 18:17Dankjewel Marijke! Het is ook echt heel lekker 🙂
Malou | Blonde Blossom
8 januari 2017 at 18:02Hahah o man al huilen bij kroepoek, hoe dan?! Dit klinkt echt mega lekker, ik vind die vegakip super heerlijk, dus ik denk dit ook absoluut! Malou x
clairecodi
8 januari 2017 at 18:18Hahaha ja veels te beschamend toch. Ik begrijp het ook niet. Ik vind werkelijk alles scherp helaas!
Denise
8 januari 2017 at 18:48Wauw, dat ziet er heerlijk uit! En ook helemaal niet heel moeilijk en duur om te maken, aangezien ik de helft van het lijstje al in huis heb liggen. Ben heel benieuwd!
clairecodi
8 januari 2017 at 21:48Dankjewel! Ik vind het ook zo lekker en het staat zo op tafel. Ben mega benieuwd wat je ervan vindt (:
Eva Cardol
8 januari 2017 at 21:21Het ziet er heerlijk uit! En niet elke dag vlees is ook echt goed, wij eten ook om de zoveel tijd vegan kip. Dat doen we dan door de nasi.
clairecodi
8 januari 2017 at 21:49Leuk om te horen Eva (: Ik vind tofu ook heel lekker door nasi!
jeapiebel
9 januari 2017 at 10:43Dat is ongelofelijk als hij echt naar kip smaakt. Het ziet er echt verrukkelijk uit dit recept. Je legt het stap voor stap goed uit, het maakt het echt makkelijk om te maken.
clairecodi
9 januari 2017 at 12:49Dankjewel! Super lieve woorden (:
K.
9 januari 2017 at 12:40Maar, als je er boter in doet is het toch helemaal niet vegan? Of ben ik nu gek ?
clairecodi
9 januari 2017 at 12:48Goeie vraag! Ik heb plantaardige boter gebruikt. Namelijk Alsan bio maar dat is alleen in Duitsland te koop volgens mij. Je kan ook biologische margarine van Remia proberen, maar eerlijk gezegd durf ik niet te zeggen of dat hetzelfde resultaat is. Je zou de boter eventueel weg kunnen laten of de kip in de kruiden kunnen marineren zodat het alsnog kruidig smaakt! (:
Charel
9 januari 2017 at 21:23Oeh Claire wat heerlijk! Dit ga ik zeker een keer namaken! Goed dat het ook ‘lekker’ vegan is! X
Romy
9 januari 2017 at 22:11Dat klinkt echt heerlijk! Ik wist niet eens dat er zoiets als vegetarische kip bestond. Die moet ik ook eens proberen 🙂